Montaż kominka elektrycznego Aflamo

Kominki elektryczne AFLAMO są bardzo proste w montażu wystarczy wybrać miejsce i podłączyć do prądu. Nie trzeba myśleć o przewodach kominowych ani o specjalistycznej instalacji elektrycznej. Kominki elektryczne ścienne montuje się przy użyciu specjalnej listwy dołączonej do zestawu z kominkiem.

Montaż na ścianie

A.Wybierz miejsce, które nie jest podatne na działanie wilgoci i znajduje się w odległości co najmniej 36” (914 mm) od materiałów łatwopalnych, jak zasłony, meble, pościel, dokumenty, itp.

B.Przy pomocy drugiej osoby, przystaw urządzenie do ściany w celu określenia docelowego miejsca montażu.

 C.Ułóż urządzenie przodem w dół na miękkiej, nieściernej powierzchni. Zdemontuj wspornik z tylnej ścianki odkręcając niezbędne śruby

 D.Zaznacz docelowe miejsce montażu, następnie zamontuj wspornik(i) na ścianie za pomocą dostarczonych wkrętów. Zaczepy wspornika MUSZĄ być skierowane w górę, a sam wspornik należy wypoziomować. UWAGA: Zdecydowanie zaleca się, w miarę możliwości, przykręcenie wspornika (E) do profili ściennych. Jeżeli nie ma możliwości wykorzystania profili w ścianie, należy zastosować dostarczone kołki rozporowe w celu zamontowania wspornika na ścianie i jego odpowiedniego zabezpieczenia.

E.Po zainstalowaniu ściennego wspornika montażowego, podnieś urządzenie z pomocą drugiej osoby i osadź dwa zaczepy wspornika w otworach na tylnej ściance urządzenia.

Jak widać montaż na ścianie jest bardzo prosty.

Trochę inaczej wygląda montaż kominka w ścianie.

Montaż kominka w ścianie

Krok A. Wybierz ścianę z suchego tynku w celu wykonania otworu pod kominek. Odpowiednie wymiary otworu należy sprawdzić w instrukcji kominka

Krok B. Zamontuj trzy kołki rozporowe z każdej strony urządzenia, zgodnie z wymiarami

przedstawionymi na rysunku z instrukcji

Krok C. Wyciągnij dwie śruby z obu stron szklanego panelu.

Krok D. Przy pomocy drugiej osoby zdejmij szklany panel z kominka. Połóż go na miękkim i czystym podłożu.

Krok E. Przy pomocy drugiej osoby umieść moduł komunika w otworze ściennym. Jeżeli urządzenie ma być całkowicie zabudowane w ścianie:

• Użyj 6 śrub (wyposażenie zestawu) aby zablokować urządzenie na ścianie, przykręcając je do kryzy z obu stron

• Ułóż elementy paleniska i ponownie zamontuj przednią szybę.

W przypadku częściowej zabudowy w ścianie:

• Użyj czterech metalowych wsporników montażowych (wyposażenie zestawu) w celu zablokowania urządzenia na ścianie

W ścianie możemy zabudować kominki elektryczne, które mają wyrzut ciepłego powietrza do przodu np.; RoyalMajesticUniqueImperialMohave BronzeMohave WoodMohave srebrny oraz kominki bez funkcji grzania: Pride SPride BFusion.

Zalety kominków elektrycznych AFLAMO

Kominki elektryczne to doskonały element wyposażenia wnętrz. Sprawdzają się nie tylko w domach, mieszkaniach, gdzie nie ma możliwości montażu tradycyjnego kominka. Coraz więcej osób decyduje się na tego typu urządzenie, co wynika z wielu zalet. Naturalnie chcąc nabyć kominek elektryczny, warto stawiać na urządzenia dobrej jakości, sprawdzonych i rzetelnych producentów. Do takiej kategorii należy zaliczyć kominki elektryczne AFLAMO. Warto więc dokładniej sprawdzić, jakich korzyści oczekiwać mogą wszyscy ci, którzy zdecydują się na kominek elektryczny AFLAMO.

Czytaj dalej Zalety kominków elektrycznych AFLAMO

Kominek elektryczny jaki wybrać?

Mamy na rynku bardzo bogatą gamę kominków elektrycznych: nowoczesne i tradycyjne, do powieszenia na ścianie i do zabudowy, z funkcją grzania i bez, z obudową i wolnostojące. To jaki wybierzemy zależy od naszych oczekiwań, stylu pomieszczenia, możliwości jakie daje nam pomieszczenie. I tak kominki ścienne można zamontować w dowolnym miejscu na ścianie, nie zabierają czasami bardzo cennej powierzchni na podłodze, nadają się nawet do małych pomieszczeń. Kominki do zabudowy – tu jest pełna dowolność w montażu. Można je powiesić na ścianie, częściowo wbudować lub całkowicie wbudować w ścianę lub przygotowaną przez nas obudowę. Nadają się do montażu w płycie z karton gipsu lub płyty MDF. Wśród kominków ściennych mamy do wyboru panoramiczne, trójstronne, z funkcją grzania i bez.

Czytaj dalej Kominek elektryczny jaki wybrać?